טיפולים רפלקסולוגיים

האם את סובלת מכאבים? האם לפעמים את מרגישה שאת בסטרסט?
האם את מרגישה לא רגועה? לא שקטה?
משהו בוער מבפנים? משהו כבד מבפנים ולא תמיד ידוע מה מקור הבעיה?
לפעמים סתם השגרה היום יומים, לפעמים זה בגלל שמשהו לא מסתדר כמו שאת רוצה, לפעמים את מרגישה שהגעת לצומת שאת לא יודעת באיזה כיוון לפנות.

טיפול זה מצויין בשבילך
הטיפול הרפלקסולוגי נותן תחושת רוגע. טיפול רפלקסולוגיה משכך כאבים, משפר פעילות מערכות שאינן מאוזנות. טיפול זה יוצר חיבור בין הפיזי לרגשי ובסיום הטיפול, תצאי בתחושת קלילות ורוגע עד כדי ריחוף.
רפלקסולוגיה היא אחת השיטות ברפואה משלימה שנועדה להחזיר לגוף את האיזון שלו דרך לחיצות ועיסויים בכפות הרגליים. זוהי שיטה שרואה בכפות הרגליים רשת של נקודות ותעלות אנרגיה שמצבן מהווה למעשה שיקוף של האיברים הפנימיים, בריאותנו ורווחתנו. דרך הרפלקסולוגיה אנחנו יכולים לאבחן מצבים שונים כמו גם לטפל בהם, או פשוט לשפר את תחושותינו ולהעניק לעצמנו רוגע ושלווה דרך שחרור הסטרס היומי שאנחנו חווים.

מהי הרפלקסולוגיה?
הרפלקסולוגיה היא שיטת ריפוי עתיקת יומין. השורשים שלה מצויים עוד במצרים העתיקה, כשבתוך הפירמידות התגלו ציורים על קירות אשר מתארים לחיצות על נקודות שונות בגוף. ציורים דומים התגלו גם בהודו. ברבות השנים דחקה הרפואה הקונבנציונלית את הרפואה האלטרנטיבית, ובכללה גם את הרפלקסולוגיה, עד אשר בתחילת המאה ה-20 גילה רופא אף-אוזן-גרון אמריקני בשם בר פיצג'רלד כי לחיצות מסוימות בכף הרגל מקלות על כאבים באזורים אחרים בגוף. פיצג'רלד החל לפתח את שיטת הריפוי הזו ולהפיץ אותה ברבים, עד שהתפתחה הרפלקסולוגיה לשיטת הטיפול המוכרת בימינו.

רפלקסולוגיה בעת העתיקה

למפות את הגוף
בשנת 1930 החליטה יוניס אינגהאם, שהייתה פיזיותרפיסטית ואחות, לפתח מפה של כף הרגל אשר תדגים למטפלי הרפלקסולוגיה ולכלל הציבור את האיברים השונים המיוצגים על ידי אזורי הרגל. כך למשל, אצבעות הרגליים מייצגות את הראש והצוואר, את האגן והירך מייצג העקב, ואילו האזור המרכזי בכף הרגל מייצג את האיברים הפנימיים של הבטן. המטפל בשיטת הרפלקסולוגיה יוכל לחוש, למשל, בבעיה של גודש באף או במערכת העיכול ברגע שילחץ על האזורים המקבילים של כף הרגל ויחוש בנוקשות באזורים אלה. כמו כן, המטפל יבחן את רגישותם של האזורים ללחות, חום, יובש או קור ויחליט על הטיפול הנכון. 

למי מתאים טיפול ברפלקסולוגיה
הרפלקסולוגיה אהובה על רבים מכמה סיבות. ראשית, לא מדובר בטיפול פולשני, אלא במגע נעים של כף הרגל. שנית, בניגוד לטיפול תרופתי, לטיפול באמצעות רפלקסולוגיה אין תופעות לוואי. אלה כמה דוגמאות לאנשים שלהם מתאים הטיפול:

למנהלים אורח חיים אינטנסיבי – מרבית האנשים בארץ ובעולם מנהלים אורח חיים אינטנסיבי. הם מתמרנים בין עבודה תובענית הדורשת מהם להיות ערניים כדי להישאר על סקלת העובדים הטובים לבין זמן איכות עם המשפחה והטיפול בילדים. חיים אלה ואירועים אחרים המתרחשים מעת לעת יכולים להוציא את האדם מאיזון ומהשלווה הפנימית. טיפול ברפלקסולוגיה מתאים למלחמה בתופעות הלוואי שמזמנים החיים האינטנסיביים הכוללות עייפות, תשישות, מתח נפשי וחרדות.

משפרים את הריכוז – סטודנטים? צריכים לשבת במשך שעות כדי להאזין למרצה, אבל הריכוז שלכם שווה לאפס מכיוון שעבדתם עד שעת לילה מאוחרת במסעדה? טיפול ברפלקסולוגיה מסייע להתגבר על תופעות של כאבי ראש וירידה ברמת הריכוז.

לאנשים בעלי בטן רגישה – ישנם אנשים הסובלים מתסמונת המעי הרגיז. זוהי תסמונת שאינה מסכנת חיים, אך היא פוגעת באיכותם. התסמונת מתבטאת לא פעם בתופעות מטרידות כדוגמת שלשולים, גזים, עצירות, צרבת וכאבי בטן חזקים. 

לאנשים הסובלים מהפרעות הורמונליות – כמו הפרעות בבלוטת התריס או נשים הסובלות מאי סדירות של המחזור החודשי.

כאבי שיניים – לחיצות מתחת לציפורן של הבוהן עוזרות להקלה על כאבי שיניים. פתרון זה מתאים לאנשים אשר אינם אוהבים ליטול משככי כאבים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית כדוגמת אופטלגין או אקמול.  

לסובלים מדלקות פרקים – דלקות שיכולות להיווצר כתוצאה מאימוץ יתר של הידיים בעבודות כמו קלדנות ונגינה בפסנתר, או דלקות פרקים אשר מופיעות אצל אנשים מבוגרים. הרפלקסולוגיה מקלה על כאבי הפרקים ומאפשרת למטופלים לנהל אורח חיים רגיל.

רפלקסולוגיה בראשון לציון

הרפלקסולוגיה כאמצעי הקלה במקרים מורכבים 
הרפלקסולוגיה אינה מסייעת רק במקרים של תסמינים בלתי נעימים ובלתי מסוכנים, אלא גם במקרים של מחלות מורכבות יותר. לדוגמה, לחיצות באזור כף הרגל מסייעות למטופלות החולות בסרטן השד להתגבר על תסמינים כמו קוצר נשימה או עייפות עקב הטיפולים שהן מקבלות. בזכות השיפור במצבן יכולות המטופלות לבצע פעולות יום יומיות כמו סידורים או טיפוס במדרגות. כמו כן, הרפלקסולוגיה מסייעת להפחית את החרדה והמתח בעקבות הטיפול הכימותרפי המתקדם שחוות המטופלות ומאפשרת להן לעבור את התהליך הכימי המורכב בכמה שפחות מתח. 

כיצד עובדת הרפלקסולוגיה?
שיטת הרפלקסולוגיה נשענת על ידע שהיה בעולם העתיק על הקשר שבין כפות הרגליים לבריאות הגוף ששימש בסיס לטיפולים שונים. אולם היא שוכללה לשיטה מדויקת יותר כיום במאה השנים האחרונות. 
בכפות הרגליים שלנו יש מפה של אזורי ונקודות שהנגיעה בהם היא כמו נגיעה באיברים פנימיים ולהפך. כל מה שקורה במערכות הפנימיות שלנו מתבטא בכפות הרגליים. זוהי הסיבה שקל להגיע אליהן ולשפר מידית את מצב המטופל ולהשפיע עליו לטובה בצורה ישירה באמצעות הלחיצות. לחיצות מיומנות אלה משחררות אדרנלין ואנרגיה הזורמת דרך ערוצים המכונים מרידיאניים, ובכך משפרים את זרימתה בכל הגוף. בנוסף, לחיצות אלה משחררות אנדורפינים - משככי כאב המעלים את מצב הרוח והורמונים נוספים שמרגיעים ומטפלים בגוף. 

רפלקסולוגיה כחלק מהחזרה לשלווה המאוזנת
מכיוון ששיטה זו היא חלק מהרפואה המשלימה גם היא נשענת על ההבנה שהגוף והנפש שלנו שלובים יחד וכל נגיעה בגוף משפיעה מיד גם על מצב רוחנו והשלווה שלנו. זוהי גם הסיבה העיקרית לכך שטיפולי יופי וטיפוח משפרים את מצב רוחנו, מחזירים לנו את המרץ והחשק להיות פעילים ומחברים אותנו שוב גוף ונפש לתחושת שלמות שוב. 
פעמים רבות קורה שאחרי טיפול רפלקסולוגי כזה אנחנו מרגישים את האופק שלנו מתבהר ומרגע זה גם קל לנו יותר לעשות ולהתקדם החוצה מהמקום שבו חשנו תקיעת אנרגיה גדולה, וזוהי תוצאה מבורכת נוספת של טיפול זה. 
בימינו משתמשים ברפלקסולוגיה גם כחלק בלתי נפרד מטיפולי הטיפוח הפנימי שלנו נוסף על טיפוח הגוף, בגלל חשיבותה להמרצת מחזור הדם התקין והסדרת הפעילות התקינה של המערכות הפנימיות בגוף שלנו, ובכך היא גם תורמת לשיפור המראה החיצוני שלנו.רפלקסולוגיה בראשון לציון
הטיפולים הרפלקסולוגיים בקליניקת רפא, הממוקמת בראשון לציון, מיועדים לכל אישה שמרגישה שהיא זקוקה לתוספת אנרגיה וחיזוקים מדי פעם, לא רק כאשר היא חווה עומס גדול אלא גם כתחזוקה שגרתית של בריאותה. הניסיון המקצועי הרב של הרפלקסולוגית במכון עומד לרשותך קרוב לאזור מגורייך ונגיש לך כל זמן תרגישי שאת זקוקה לכך. את מוזמנת לחוות את הטיפול המעולה המומלץ כל כך על ידי רבים שהפכו כבר למטופלים חוזרים בזכות התוצאות המעולות של שיטה זו והמיומנות הגבוהה של הצוות בקליניקה.

לתיאום טיפול, מלאי את הפרטים הבאים ואחזור אלייך בהקדם: