השרת שיער לקראת הקיץ

הסרת שיער נחשבת בשנים האחרונות לטיפול הכרחי וחיוני בדיוק כמו כל טיפול אחר לטיפוח הגוף. הסרת השיער המיותר נעשית בכמה שיטות הסרה שמתאימים לכל אדם לפי מצבו ויכולתו לעבור אותן. הסרת שיער בשיעור ניכר של הצלחה אפשרית היום בשיטות מתקדמות ומתוחכמות, שנשענות על טכנולוגיה שהומצאה לצורך זה. אחת השיטות שנחשבות ליעילות במיוחד היא שיטת הסרת שיער על ידי מכשיר IPL. זוהי שיטת העובדת על שליחת הבזקי אור (Intense Pulsed Light). לא זו בלבד ששיטה זו אינה מזיקה לעור, אלא שהיתרונות הנוספים שלה הם גם הבהרת כתמים, הצערת העור וחידושו, מה שמשמח את כולם. 
מכשיר IPL שולח את ההבזקים בעוצמה גדולה שפוגעים בכלי הדם סביב שורש השערה ומונעים ממנו להצמיח שיער, הזבקים אלה מחלישים גם את פיגמנט השערה מלנין. תוך כדי הטיפול כמעט שאין כאב, ורק לפעמים תחושת עקצוץ וחום מקומי. השיער מוסר בתום מחזור טיפולים המותאם למטופל ולמצבו בהפרשים של כמה שבועות.

למה חשוב טיפול הסרת שיער לקראת הקיץ?
הסרת שיער חשובה לנו לקראת הקיץ משום שזוהי העונה שבה אנחנו חושפים את הגוף ורוצים שייראה הכי טוב שאפשר ללא שיער מיותר. מכיוון שעובר זמן עד שכל השיער מוסר לחלוטין בגלל מחזורי הצמיחה, ומכיוון שכל טיפול מלווה במעט תופעות לוואי קצרות אבל מורגשות כמו אדמומית קלה ונפיחות מעטה שעוברת די מהר, חשוב לעבור את הטיפולים עוד לפני שנחשפים לגמרי בכל הגוף.

האם טיפולי הסרת השיער שונים במהות בין החורף לקיץ?
כל טיפול של הסרת שיער, בכל שיטה שהיא ובעיקר אם היא נעשית בעזרת מכשיר חשמלי, מחייב הימנעות מחשיפה לשמש מיד לאחר הטיפול וזמן מסוים אחריו, כדי לתת לעור להירגע מהחשיפה לאור בתדר גבוה. זה נכון לא רק לבהירי עור אלא גם לכהי עור, משום שהחדירה של גלי האור הופכת אותו לרגיש יותר להשפעת קרינת השמש. 
מכיוון שמעטים מאתנו יכולים להקפיד ללכת עם כובעים ובגדים ארוכים בחום היוקד, חשוב מאוד לעבור את טיפולי הסרת השיער בעונות החשוכות יותר שבהן יש גם פחות קרינה. בחורף אנחנו גם מכסים את הגוף וגם יש פחות קרינה, ולכן הוא נחשב לבטוח יותר ונוח לטיפולים.

האם לקראת הקיץ יש צורך בתדירות גבוהה יותר של טיפולי הסרת שיער?
מספר טיפולי הסרת השיער ותדירותם קשורים למצב צמיחת השיער של כל אחד, ללא קשר לעונה, אבל ברור שנחיצות הסרת השיער דחופה יותר לקראת הקיץ ולכן גם התדירות עולה בהתאם. רצוי להתחיל את הטיפולים כבר בסתיו כדי להגיע מוכנים לקיץ, אבל כל זמן אחר לפניו הוא אידיאלי בכל מקרה.

האם יש יתרונות לשיטת ה IPL במיוחד לקראת הקיץ? 
שיטת IPL נחשבת לשיטה בטוחה ויעילה לחלוטין ויתרונותיה נמשכים לאורך כל השנה. עם זאת, בהשוואה לשיטות אחרות כמו לייזר היא פוגעת פחות בעור ולכן יש לה יתרון גם כשמטפלים בה בקיץ. התדר שלה נמוך יותר והיא לא כל כך אגרסיבית כך שלא נגרמת לכם אי נוחות כמו בלייזר.
בקליניקה שלנו בראשון לציון ממתינים לכם קרוב לביתכם, כדי להכין את גופכם לקיץ בקלות ובצורה נעימה ובטוחה, כך שתוכלו לחוש אסתטיים ומוכנים לקיץ כמעט מיד. 

לתיאום טיפול, מלאי את הפרטים הבאים ואחזור אלייך בהקדם: